Король Данило Романович - Видавництво "Яніна", офіційний сайт

Перейти к контенту

Главное меню:

Король Данило Романович

каталог > Books teka

Король Данило Романович

Обсяг: 240 стор.
Формат: 60х84/16 (145х200 мм).
Оправа: м`яка палітурка.


ISBN 978-617-604-041-5

 

Вартість: 35,00 грн.

 

Анотація

Серія: "Видатні постаті середньоріччя"
Категорія: "Княжа доба"

Монографія присвячена королю Данилу Романовичу (1201–1264) – правителю Галицько-Волинського князівства, політику, дипломату і полководцю, якому в надзвичайно складнихзовнішньополітичних умовах вдалося зібрати батьківську спадщину і створити потужну державу, яка впливала впродовж ХІІІ – першої половини ХІV ст. на життя всієї  Центрально-Східної Європи.

 
 

Зміст

Від редколегії
1. Король Данило Романович чи “Данило Галицький”?
2. Дата народження короля Данила
3. Мати короля Данила..
4. Загадка галицького боярства
5. Галицька спадщина: перший етап
6. Володислав Кормильчич
7. Угода в Спіші
8. Мстислав Удатний
9. Князь володимирський
10. Битва на Калці
11. Збирання волинської землі
12. Угровський епізод
13. Продовження боротьби за Галицьку спадщину
14. Болохівські князі
15. Новий успіх Романовичів
16. Терези Фортуни
17. Угорський пасьянс
18. Дорогичинська кампанія
19. Завершення боротьби за Галич
20. Монгольський розгром
21. Військові реформи
22. Нова боротьба за Галич
23. Поїздка в Орду
24. Союз з Угорщиною
25. Боротьба за австрійську спадщину
26. Королівство Русі: реальність і міфи
27. Спроба церковної унії…
28. Війна з монголами (1253–1260
29. Холм князя і короля Данила Романовича
30. Остання еміграція короля Данила
31. Тернавський снем
32. Завершення земного шляху
33. Родина короля Данила
34. “Цей король Данило був князем добрим”. Замість післямови
Вказівник
и

 
 

Від редколегії

Король Данило Романович – одна з визначних особистостей європейської історії, до яких постійно звертаються насамперед дослідники минувшини, які репрезентують різні національні історичні традиції Центрально-Східної Європи. До їх образів постійно вдаються також письменники, поети та художники, кожен раз відшукуючи нові риси, що уникли уваги попередників. Це звична доля винятково яскравих особистостей, яким дано концентрувати та найяскравіше виражати найістотніші тенденції не тільки свого часу й водночас так само ширшої історичної епохи. При цьому надмірна ідеалізація та захоплення з однієї сторони, бажання виділитися оригінальністю – з іншої, некритичне повторення попередників, а також незмінні упродовж двох останніх століть ідеологічні та політичні корекції, викликані змінами державного підпорядкування України та його орієнтацій, породжують численні міфи й стереотипи, спотворюючи і віддаляють реальний образ знаменитого правителя Галицько-Волинської держави, чия діяльність протікала за надзвичайно складних умов боротьби за втрачену в період раннього дитинства спадщину батька, монгольського вторгнення та його наслідків. У постаті короля, як її витворила давніша не тільки популярна, а й нерідко наукова література, немало позбавлених підстав широких інтерпретацій та прикладів відходу від буквальної вимови джерельних переказів з найширшими наслідками для сприйняття епохи та осмислення особи короля Данила як найяскравішої особистості української історії свого часу.

Дослідження написане і з’явилося водночас з обширною працею відомого польського історика Даріуша Домбровського (Dąbrowski D. Daniel Romanowicz król Rusi (ok. 1201–1264). Biografia polityczna. Kraków, 2013. 538 s.). Під час роботи автори спілкувалися й обмінювалися думками з приводу різних дискусійних питань. Але ознайомитися з працею польського колеги українські дослідники змогли вже після того, як їх власна робота була завершена й готова до друку. Тому наукова дискусія з обох сторін, очевидно, продовжиться у наступних працях.

 
 
 
Пошук на сайті
Назад к содержимому | Назад к главному меню Flag Counter