Нариси з історії зовнішньої торгівлі в Україні - Видавництво "Яніна", офіційний сайт

Перейти к контенту

Главное меню:

Нариси з історії зовнішньої торгівлі в Україні

каталог > Books teka

Нариси з історії зовнішньої торгівлі України в XVII ст.

Обсяг: 160 стор.
Формат: Формат: 60х84/16 (160х205 мм)
Оправа: тверда
палітурка.

ISBN 978-966-2083-62-0

 

Вартість: 30,00 грн.

 

Анотація

Категорії: "Російська імперія", "Гетьманат"

Книга вмішує низку праць Миколи Федоровича Тищенка, наукового співробітника Центрального архіву Давніх актів у Києві й ВУАН, дослідника економічної історії України XVIII ст. Нариси свого часу були опубліковані в різних наукових збірках першої половини XX ст. Для широкого кола читачів, які цікавляться історією України

 
 

Зміст

Переднє слово. (С. І. Білокінь)
Форпости, митниці та карантини на західному пограниччі, у зв’язку з зовнішньою торгівлею України в XVIII ст.
Нариси історії торгівлі Лівобережної України з Кримом у XVIII ст.
З історії торгівлі книжками у XVIII сторіччі
Покажчик

 
 

Переднє слово

Коли рветься зв`язок часів, людське око бачить, який нерівний ландшафт культурної спадщини — він сповнений героїки і трагедії. Поміж висотами цивілізаційних досягнень і блиском зробленого бачимо провалля й руїни.
У роки незалежності історична наука збагатилася здається найбільше з-поміж усіх інших наук. Розпочавши з класиків вчені дійшли й до істориків 2-го чи 3-го ряду. Виявляється те, без чого неможлива культурна цілість. Рік за роком з`являються прогалини.
Настав час для видань, присвячених  історикам, про яких раніше й мови не було. Вони розробляли окремі аспекти минулого, писали окремі фрагменти.
На полиці стають книжки, присвячені Юхиму Сіцинському і Миколі Теодоровичу, Сергію Шамраю і Тедорові Гавриленкові. Прийшов час вивчати минувшину до найдрібніших деталей.


Серед тих, хто віддав Україні усі сили і все життя, була постать історика й архівіста Миколи Тищенка. Школярі села Вербівка, що на Галичині ще не знають, що він зростав саме тут. 1919 року він закінчив історично-філологічний факультет інституту св. Володимира в Києві. Був залишений при інституті як професорський стипендіат. З 1923 року працював науковим секретарем Київського губернського архіву, що біля Софійського собору. Він став вченим-архівістом Київського Центрального архіву Давніх актів. Вивчав фонди архіву установ Київщини XVIII?ст., історію концентрації архівних матеріалів, історію Румянцевського опису.
У травні 1932 року під керівництвом Наталії Полонської-Василенко і разом з нею розробив план видання 8-ми томника Архіву Запорозької Січі. Не судилося... Їхня доля, як і десятків інших вчених, склалась трагічно. Микола Федорович підпав під чистку українських культурних і наукових установ. Був ув`язнений, працював у Кам`янець-Подільському індустріальному технікумі швейцаром.
Ми вивчаємо те, що зробили ці люди в науці. Дивимося на перспективи подальших студій.

Сергій Білокінь

 
 

на початок сторінки

 
Пошук на сайті
Назад к содержимому | Назад к главному меню Flag Counter