автори - Видавництво "Яніна", офіційний сайт

Перейти к контенту

Главное меню:

автори

Бібліографія

 

Рафальський Лука Михайлович
народився 18 жовтня 1812 року в с. Смідин Ковельського повіту на Волині в сім’ї православного священика.
Після закінчення Волинської духової семінарії (1833) поступив 24 жовтня 1834 року на службу в Волинську палату карного суду.
18 жовтня 1835 року Рафальський стає вчителем Луцького дворянського училища, а з 5 жовтня 1837 року – викладає в Волинської губернської гімназії, де досягає посади старшого вчителя історії та статистики. Окрім згаданої посади з 5 вересня 1845 року призначений вчителем вітчизняної історії Луцько-Житомирської римо-католицької духовної семінарії, а з 11 жовтня 1850 року обіймає ще й посаду викладача історії Житомирського рабинського училища. Згодом, з кінця листопаду 1852 року, замість історії викладає в цьому ж училищі географію. 25 серпня 1854 року Рафальський звільняється  від викладання в духовній семінарії.
Під час роботи в Житомирі він був відмічений відзнаками за п’ятнадцяти та двадцятирічну бездоганну службу.
28 липня 1858 року Л. Рафальского було переміщено до Білоцерківської гімназії на посаду старшого учителя історії.
Весь час його перебування в стінах цієї гімназії пройшов у безперервному конфлікті між ним і педагогічними колективом з одного боку та ним і учнями з другого, який вилився в явну або приховану обструкцію Л. Рафальского.
Щоб розрядити обстановку попечитель округу М. Пирогов викликав 5 травня 1859 року Рафальського до Києва по службових справах , де 17 числа доручив проінспектувати повітові та парафіяльні училища в Переяславі, Золотоноші, Кременчуці, Хоролі, Миргороді, Лохвиці, Пирятині, Прилуках, Ніжині та Козельці.
Разом із докладним звітом про червневу інспекцію Рафальський подав проект програми по облаштуванню парафіяльних і повітових училищ у Задніпрянському краї, що входять до складу Київського навчального кругу. Попечитель відмітив, що цей проект має багато гарних пропозицій.
Згідно зі власним проханням 26 лютого 1860 року Рафальського було звільнено зі служби, після чого він повернувся до Житомиру.
Від шлюбу з Юлією Григорівною мав дітей – Василя (нар. 28.2.1838 р., навчався в Санкт-Петербурзькому університеті), Євгенію (нар. 19.01.1847), Трифилогія (нар. 13.06.1855), Аполлона (нар. 31.03.1858).
Помер 3 січня 1886 року учителем у відставці Житомирської класичної гімназії. Похований на житомирському Вільському православному цвинтарі. Зберігся надгробок з епітафією: «Здесь покоится коллежский советник Лука Михайлович Рафальский. Род. 1812 г. 18 октября. Сконч. 1886 г. 3 января».
Лука Рафальський був одним із найактивніших краєзнавців, що гуртувалися навколо Волинського губернського статистичного комітету. Є автором понад десятка публікацій у «Волынских губернских ведомостях» і «Волынских епархиальных ведомостях» та кількох окремих краєзнавчих видань («Свято-Троицкий храм, бывший в г. Остроге на Волыни», «Истори¬ческий очерк г. Житомира» та інших). Відомі описи його дослідницьких подорожей по Кременецькому, Острозькому і Ровенському повітах
.


Книги автора, які п
обачили світ
у видавництві "Яніна":


 
 
 
 
Пошук на сайті
Назад к содержимому | Назад к главному меню Flag Counter