Князь Рюрик - Видавництво "Яніна", офіційний сайт

Перейти к контенту

Главное меню:

Князь Рюрик

каталог > Books teka

Князь Рюрик


Обсяг: 128 сторінок
Формат: 60х84/16 (160х205 мм),
Оправа: м'яка обкладинка

ISBN
978-617-604-032-3

 

Вартість: 25,00 грн.

 

Анотація


Серія: "Видатні постаті середньоріччя"
Категорія: "Княжа доба"


Книга присвячена спробі розв’язання загадки походження князя Рюрика виключно на основі аналізу джерел, відкинувши емоційні пристрасті давнього і сучасного анти норманізму. Дискусії про походження династії Рюриковичів змушують звертатися до таких складних джерел як саги, зокрема циклу “саг про давні часи”, які найменш досліджені. Аналіз цих джерел через призму досліджень давньої історії Данії, Норвегії та Швеції, чиї династії були спорідненими, дозволяє наблизити вирішення проблеми походження Рюрика та реставрації його біограми.  При цьому використано досягнення як давньої, так і найновішої європейської історіографії.  

Вже майже три століття триває дискусія навколо походження князя Рюрика, то затихаючи, то вибухаючи з новою силою. Політичні пристрасті, які живлять цю дискусію, часом заводять її на манівці, а пошуки оригінальності не зупиняються перед явним абсурдом. Надмірний патріотизм засліплює, не дозволяючи помітити очевидне. В цьому бурхливому морі чи не найспокійніше почуває себе українська історіографія, представники якої практично не приймають участі в цих дискусіях, а популярна література відбиває або окремі висновки столітньої давності або ж вирвані з контексту версії окремих диспутантів, які випадково потрапляють під руку. Давно настав час ознайомити широкі кола любителів історії як з перебігом цих дискусій так і з контурами постаті князя Рюрика, яка вирисовується в ході цих суперечок на початок ХХІ століття.

Численні міфи й стереотипи, спотворюючи і віддаляючи реальний образ засновника правлячої династії на Русі або взагалі відмовляючи йому в праві на існування, часто спираються на позбавлені підстав широкі інтерпретації джерельних переказів, оригінали яких автори цих гіпотез взагалі не бачили. Аналізи джерел у багатьох випадках демонструють відсутність розуміння епохи з  найширшими наслідками для її сприйняття та осмислення особи князя Рюрика. Враховуючи роль, яку відіграла династія Рюриковичів і в українській історії, особа її засновника теж належить до важливих моментів цієї історії.

Зрозуміло, що зняти всі дискусійні проблеми неможливо, але продовження цієї дискусії за участю українських дослідників, безперечно, повинно зацікавити фахівців та любителів історії не тільки в Україні, але й за її межами. Тож у цій праці представлений образ князя Рюрика, яким він бачиться з погляду досягнень історичної науки початку ХХІ століття.

Зміст

Від редколегії
Початок
Епоха вікінгів
Продовження “вічної суперечки”
Ладога
“Руський каганат”
Скарби дірхемів і шляхи “з варяг в греки”
Етнонім Русь
Проникнення вікінгів у східнослов’янські масиви
Пліснеськ
Відкриття Володимира Зоценка
Ободрицька (мекленбурзька) версія
“Саги про давні часи”
Хальвдан Старий
Рюрик
Гостомисл
Рюрикові “брати”?
Вадим Хоробрий
Родина князя Рюрика


на початок сторінки

 
 
Пошук на сайті
Назад к содержимому | Назад к главному меню Flag Counter